Duizenden betogers trekken door Brussel om aandacht te vragen voor Gaza

Godfried Roelant
© BRUZZ - Belga
26/01/2025

Vandaag trok een betoging door de straten van Brussel van Noord- naar Zuidstation om aandacht te vragen voor het lot van de Palestijnen in Gaza. De politie telde zevenduizend manifestanten. Volgens de organisatoren waren het er dertienduizend. "Ondanks het staakt-het-vuren, verbetert de situatie niet," zo klinkt het.

"Free free Palestine", zo klonk het bij de manifestanten. Die droegen Palestijnse vlaggen en zwarte borden met de namen op van slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. Ze komen op straat voor een permanent staakt-het-vuren en het einde.

Het was de achtste betoging waarin werd opgeroepen voor rechten voor de Palestijnen. Het staakt-het-vuren van 19 januari geeft de Gazanen een adempauze na vijftien maanden van oorlog, maar dit is niet voldoende, zo klinkt het.

De betoging is georganiseerd door een zestigtal actiegroepen waaronder de Association belgo-palestinienne, het Palestijns collectief Beitna, 11.11.11, het ABVV, Solidaris, de Unie van progressieve joden van België (UPJB), en de Christelijke arbeidersbeweging.

De huidige oorlog tussen de staat Israël en de radicaal islamistische beweging Hamas begon op 7 oktober 2023. Honderden Hamas-strijders vielen toen het zuiden van Israël binnen, doodden 1200 mensen en gijzelden nog eens 250 mensen. Sindsdien voert het Israëlisch leger bombardementen uit op Gaza waarbij meer dan 45.000 Palestijnen werden gedood.

Op 19 januari kwam er een staakt-het-vuren. Israël en Hamas wisselen sindsdien Israëlische gijzelaars uit voor Palestijnse gevangenen.

Iets gezien in de stad? Meld het aan onze redactie

Site by wieni